Jakie prace remontowe prowadzić jesienią i zimą?

kolorbud_adm

Wielu osobom wydaje się, że jesień i zima to okres, w którym prace budowlano-remontowe zamierają w oczekiwaniu na lepszą pogodę wiosną. A tymczasem nawet przy niskich temperaturach i krótkich dniach można dobrze rozplanować sobie pracę przy remoncie lub budowie domu i konsekwentnie dążyć do jego szybszego ukończenia. 

Jak narazie jesień tego roku jest bardzo sprzyjająca kontynuacji wszelkich prac budowlano-remontowych, które rozpoczęliśmy wiosną lub latem. Stosunkowo wysokie temperatury i brak opadów nie powinny zatem w żaden sposób nas ograniczać. Oczywiście problemem może być krótki dzień, ale i to da się pogodzić. Zatem bez większego problemu można przy obecnej pogodzie pokusić się o montaż rynien, okien czy parapetów zewnętrznych, a także obróbkę blacharską dachu i elewacji domu. Co ciekawe na prowadzeniu tego typu prac jesienią możemy nawet zaoszczędzić, bo dostawcy materiałów często ogłaszają promocje na poszczególne produkty w okresie jesienno-zimowym. Z oczywistych względów wszelkie remonty należy przerwać gdy prognozy pogodowe będą niekorzystne, a czas do zmiany lub załamania się pogody najlepiej wykorzystać na zabezpieczenie wszelkich otworów w bydynku: niedokończone okna, otwory w dachu itp. Każdy przeciek do wewnątrz budynku przy obfitych opadach śniegu będzie w konsekwencji skutkował niszczeniem go przez okres przerwy, a zamoknięte mury i wnętrza będą wymagały dodatkowego wysiłku i suszenia, by doprowadzić je do odpowiedniego stanu użyteczności.

W przypadku gdy temperatura spadnie poniżej zera – a prawie na pewno stanie się tą po nadejściu prawdziwej zimy – prace konserwatorskie, remontowe czy budowlane z powodzeniem można przenieść do wewnątrz budynku i rozpocząć “wykończeniówkę” wnętrza. Tutaj w zasadzie nie ma żadnych ograniczeń – poczynając od montażu wewnętrznych parapetów, blatów, układania podłóg, tynkowania, malowania itp.

Dzięki dobrej organizacji i zaplanowaniu budowy czy remontu domu możemy go ukończyć w wyznaczonym przez nas czasie. Tak zaplanowane działania rozkładają się również korzystniej dla nas finansowo – np. kupno materiałów budowlanych czy wykończeniowych możemy rozłożyć w czasie na kolejne etapy co powinno być mniej obciążające dla naszego portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *